تبلیغات
آمار سی سی - امام جمعه یزد: می‌خواهند کنسرت را جایگزین عزاداری امام حسین کنند، به این افراد هشدار می‌دهم

امام جمعه یزد: می‌خواهند کنسرت را جایگزین عزاداری امام حسین کنند، به این افراد هشدار می‌دهم

جمعه 9 مهر 1395 06:45 ب.ظ

 

امام جمعه یزد: می‌خواهند کنسرت را جایگزین عزاداری امام حسین کنند، به این افراد هشدار می‌دهم

 • امام جمعه یزد: می‌خواهند کنسرت را جایگزین عزاداری امام حسین کنند، به این افراد هشدار می‌دهم
  تسنیم نوشت:امام جمعه یزد تاکید کرد: برخی به‌دنبال جایگزین کردن کنسرت به‌جای عزای امام حسین(ع) در یزد هستند.

  آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به آینده‌نگری مقام معظم رهبری در ارتباط با انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو، گفت: مقام معظم رهبری در امور مختلف به‌حدی دقیق و ظریف نگاه و هدایتگری می‌کنند که امنیت این کشور در منطقه پر از بحران به بهترین نحو ممکن ایجاد شده است.

  نماینده ولی‌فقیه در استان یزد افزود: این‌که مقام معظم رهبری به شخصی می‌فرمایند که مصلحت نمی‌بینم در انتخابات شرکت کنید و این برای شما و کشور مفید و مصلحت نیست، نمونه ای از دید وسیع و آینده‌نگری ایشان است.

  وی با تاکید بر اینکه حفظ وحدت و زمینه را برای دخالت دشمن فراهم نکردن سفارش همیشگی ایشان است، گفت: این دوراندیشی رهبر معظم انقلاب تمام دسایس دشمنان را به هم ریخت و الان آنها از این موضوع به سختی ناراحت هستند.

  دستیابی دشمن به معادن و نفت ایران ذلت برای جامعه اسلامی است

  ناصری استکبارستیزی امام حسین(ع) را نمونه بارز نهی از منکر دانست و گفت: دیگران اگر بخواهند ما را ذلیل کنند، منابع، معادن، نفت و سرمایه ما را ببرند که بتوانند به ما سلطه پیدا کنند، بزرگترین ذلت برای مومن و منکر بزرگی در جامعه است.

  نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بی‌تفاوتی به این موضوع را بدترین حالت در بین مسلمانان دانست و گفت: این حالت حالتی است که امام حسین(ع) با آن مبارزه فرمودند اما برخی قصد دارند این روحیه که یک روحیه ضد انقلابی است را در جامعه گسترش دهند.

  وی تاکید کرد: باید مرام امام حسین(ع) در استکبار ستیزی، احیای امر به معروف و نهی از منکر، توجه به نماز و دیگر خوبی‌ها در جامعه بماند و این شعار اصلی شیعه است.

  امام جمعه یزد افزود: بقای آرمان‌های امام حسین(ع) به همین مجالس عزایی است که در طول سال و به ویژه محرم و صفر برگزار می‌شود، مجالسی که بیشتر آن به نصحیت و موعظه‌گری سپری می‌شود.

  ناصری عنوان کرد: این مجالس امام حسین(ع) است که اسلام و شیعه و مکتب اهل بیت(ع) را زنده نگاه داشته است، امروزه خیلی‌ها هستند که می‌خواهند با مجالس عزای امام حسین(ع) مبارزه کنند.

  نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه برخی مراسم‌های سخنرانی برای مبارزه با مکتب امام حسین(ع) در یزد برگزار شده است، گفت: مردم یزد که بهترین رتبه کنکور در ۲۳ سال گذشته را دارند، رتبه اول پرداخت مالیات و زکات و موارد مختلف را دارند و در مباحث دینی و حلال و حرام توجه ویژه‌ای دارند را چگونه می‌توان افسرده دانست؟

  وی افسرده دانستن مردم یزد به دلیل حضور در روضه‌های امام حسین(ع) را بزرگترین توهین به این مردم دانست و گفت: مردم یزد در ماه‌های مختلف از جمله ماه محرم چندین هزار خانواده را اطعام می‌دهند، چنین مردمی افسرده نیستند.

  جلوی اهانت به مکتب امام حسین(ع) در یزد گرفته نشود برخورد جدی می‌کنیم

  امام جمعه یزد تاکید کرد: به افرادی که برای مخالفت با مکتب امام حسین(ع) و برای برگزاری کنسرت‌ها در یزد تلاش و سخنرانی می‌کنند هشدار می‌دهیم که اگر جلوی این کارها را نگیرند با آنها به گونه دیگری برخورد می‌کنیم.

  ناصری یکی دیگر از موضوعات مهم در رابطه با ایام محرم را توجه هیئت‌های مذهبی برای جلوگیری از ورود انحراف به عزاداری‌ها دانست و گفت: نباید اجازه دهیم برخی افراد اقدام به خدشه وارد کردن به آبروی عزای امام حسین(ع) به وسیله اشعار نادرست کنند.

  وی با اشاره به در پیش بودن ماه محرم‌الحرام، عنوان کرد: اساس و پایه حرکت امام حسین(ع) بر امر به معروف و نهی از منکر استوار است و ما باید این سنت و فریضه الهی را در جامعه احیا کرده و آن را در زندگی خود وارد کنیم.

  امام جمعه یزد با بیان اینکه هفته اول ماه محرم هفته امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: همه ما موظف هستیم که نسبت به برادران، خواهران، فرزندان، دوستان و تمام افراد جامعه احساس مسئولیت کرده و آنها را به کارهای خوب دعوت کرده و از کارهای بد بازداریم.

  امر به معروف و نهی از منکر وظیفه تمام جامعه است

  ناصری تصریح کرد: اگر افراد جامعه نسبت به هم دیگر بی‌تفاوت باشند و کارهای خوب را به یکدیگر نگوییم، در واقع به اطرافیان خود خیانت کرده‌ایم چرا که باید همدیگر را در امور نیک آراسته کنیم.

  نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه باید مراتب امر به معروف و نهی از منکر در جامعه رعایت شود، گفت: باید نسبت به شرایط این دو فریضه در جامعه آگاه باشیم.

  وی به سفارشها و تاکیدات خداوند متعال نسبت به این دو فریضه اشاره کرد و گفت: خداوند بهترین امت را امتی می‌داند که در آن امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد چرا که همه این جامعه همدیگر را دوست داشته و خوبیها را به یکدیگر یادآوری کرده و از فاسد شدن و جهنمی شدن یکدیگر جلوگیری می‌کنند.

  حذف امر به معروف و نهی از منکر از جامعه خیانت است

  وی با بیان این مطلب که امر به معروف و نهی از منکر دارای درجاتی است، گفت: ناراحتی از اجرای این دو فریضه نباید در جامعه وجود داشته باشد چرا که این کار یک کار خوب و هدایت به خوبیها و نجات از بدیها است.

  امام جمعه یزد عنوان کرد: متاسفانه در جامعه فعلی ما امر به معروف و نهی از منکر اجرا نمی‌شود و حتی به ما گفته می‌شود که چرا فلان منکری را در جامعه نهی می‌کنید و با مجالس گناه مخالفت دارید.

  وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین ویژگی‌های مومنان است که در برآوردن حاجت دیگر برادران دینی خود تلاش کند و در روایت از امام حسین(ع) داریم که ایشان از پدرشان و امیرالمومین(ع) از پیامبر(ص) نقل می‌کنند که کسی که برای رفع مشکل برادر دینی اش قدم بردارد، مانند این است که ۹ هزار سال عبادت کرده و روزهای این سالها را روزه و شبها در حال عبادت بوده است.

  امام جمعه یزد به بخشی از مناجات‌های امام حسین(ع) با خداوند متعال اشاره کرد و گفت: امام حسین(ع) در مناجات با خداوند چنین بیان می‌کنند که خدایا عبادت من برای تو سودی ندارد و معصیتهای من هم به تو ضرر نمی‌رساند پس خداوندا آن چیزی که برای تو نفعی ندارد را به من ببخش و همچنین به من ببخش آن چیزی را که به تو ضرر نمی‌رساند.